Українська асоціація міжнародного права із глибоким сумом сповіщає, що вранці 14 вересня 2023 року у м. Києві після тяжкої хвороби на 86-му році життя відійшов у вічність Володимир Наумович Денисов. Володимир Наумович був доктором юридичних наук, професором, членом-кореспондентом Національної академії правових наук, членом Піклувальної Ради УАМП, Заслуженим діячем науки і техніки України, багаторічним завідувачем відділу міжнародного права та порівняльного правознавства Інституту держави і права імені В.М. Корецького.
Складно виразити словами масштаб цієї особистості в українській науці міжнародного права і його роль у формуванні та діяльності Української асоціації міжнародного права. Володимир Наумович не тільки брав участь в установчих зборах 8 червня 1993 року і тоді ж став членом новоствореної організації, але і неабияк сприяв самому їхньому проведенню. Пізніше він був Віце-президентом УАМП, входив до Президентської Ради УАМП, був членом Правління УАМП, з 2021 року – член Піклувальної ради УАМП.
Володимир Наумович був видатним дослідником міжнародного права і одним з корифеїв сучасної української міжнародно-правової науки. Будучи автором понад 250 наукових праць, серед яких індивідуальні та колективні монографії, підручники, збірники, статті тощо, він зробив суттєвий вклад у розвиток теорії та історії міжнародного права, дослідження взаємодії міжнародного права з внутрішнім правом держав, розвиток права міжнародної безпеки, порівняльного правознавства. Володимир Наумович є лауреатом премії НАН України імені М.П. Василенка за цикл праць «Міжнародне право і світовий порядок: пошук моделей розвитку» (1992р.); Державної премії України в галузі науки і техніки за участь у створенні багатотомної «Юридичної енциклопедії» (2004р.) та премії Ярослава Мудрого НАПрН України за участь у роботі над 8-им томом «Міжнародне право» багатотомної «Антології української юридичної думки» (2005р.).
Проте не лише теоретичним здобутками був відомий професор Денисов, а і своєю практичною діяльністю. Прикладом цього є його багатократна участь у міжнародних конференціях і форумах у складі урядових делегацій по лінії МЗС України.
Володимир Наумович був також талановитим викладачем, про що свідчить його багаторічний досвід викладання у Інституті міжнародних відносин Київського національного університету ім. Тараса Шевченка, Національній академії Служби безпеки України та Київському університеті права НАН України.
Неабияку роль відіграв Володимир Наумович і у підготовці науковців вищої кваліфікації. Він підготував цілу плеяду докторів і кандидатів юридичних наук (більше 40 осіб). Наукове консультування чи наукове керівництво Володимира Наумовича завжди було гарантією високої якості проведеного дослідження, а підготовлені ним науковці зараз є яскравими представниками української науки міжнародного права.
Особливу роль Володимир Наумович відіграв для відділу міжнародного права та порівняльного правознавства Інституту держави і права імені В.М. Корецького, який він очолював з 1984 року, почавши працювати в цьому Інституті з 1964 року.
Схиляючись у скорботі та розділяючи біль втрати, Українська асоціація міжнародного права висловлює глибоке співчуття родині, близьким та колегам з приводу цієї тяжкої втрати.
Світла пам’ять про видатного українського дослідника міжнародного права, одного з засновників УАМП, наставника, доброго друга і колеги назавжди залишиться в наших серцях.
Вічна пам’ять Володимиру Наумовичу…